Більше 10 мільйонів гривень допомоги зібрали українці, аби діти в 10 онкоцентрах України отримали життєво необхідні ліки

У складний час пандемії коронавірусу Україна об’єдналася, аби онкохворі діти продовжували лікуватися вчасно і повноцінно. 

Більше 10 мільйонів гривень допоміг зібрати кожен українець, який купував спеціальні товари в рамках всеукраїнської благодійної акції «Мене це стосується! А тебе?», організованої фондами «Таблеточки» та «АТБ», яка пройшла в магазинах торговельної мережі «АТБ» з 1-го по 15 листопада 2020 року.

«Це не перша благодійна акція, яку ми реалізуємо останнім часом. Але саме ця –  особлива: і за масштабами її проведення, і за долученням до неї українських топ-зірок, а головне, за вкрай важливою місією – допомоги онкохворим дітям, які потребують термінового лікування. Ми щиро вдячні всім нашим партнерам, кожному покупцеві, хто не залишився осторонь, підтримував і брав активну участь у реалізації нашої спільної з благодійним фондом "Таблеточки" ініціативи. Допомагати сьогодні – це дійсно просто, особливо коли це стосується кожного з нас».
Борис Марков, голова Ради директорів, генеральний директор Корпорації «АТБ»

Завдяки цим коштам необхідну допомогу отримали діти в 10 онкоцентрах 8 областей України на суму 10,4 мільйона гривень.

«За останній рік ми всі відчули цінність взаємодопомоги та турботи один про одного. Як показала спільна акція “Мене це стосується! А тебе?” благодійних фондів “Таблеточки” та “АТБ-Маркет” – це не просто благодійний збір коштів на потреби онкохворих дітей України, а скоріше морально-філософське питання до кожного з нас. Так влаштована психіка людини. Ми не здатні цілеспрямовано думати про негаразди і хвороби в ситуаціях, коли це не стосується безпосередньо нас самих. Втім, ця кампанія абсолютно довела, що співчуття та бажання допомогти перемагають у серцях українців. Ми розуміємо, що тільки об'єднавшись, ми здатні долати хвороби та відчай. Але найважливіше – той, хто отримав шанс на одужання сьогодні, матиме нагоду подарувати цей шанс завтра. Принаймні мені хочеться у це вірити. І я думаю, що мене це стосується. А тебе?»
Олександр Лисиця, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит»

Звіт за результатами акції «Мене це стосується! А тебе?» 2020 року можна переглянути за посиланням

«Коли дитина хворіє на рак – це стосується кожного. У 2020 році весь світ пішов на карантин, та попри всі виклики пандемії онкохворі діти продовжували свою боротьбу. Це стало можливим завдяки фантастичним українцям, які підтримали дітей купуючи “добрі” товари в мережі “АТБ-Маркет”. Ця акція довела, що великі добрі справи – це частина повсякденного життя українців, і це дарує надію».
Світлана Пугач, директорка зі стратегічних партнерств фонду «Таблеточки»

Під час акції українці купували на касах магазинів мережі «АТБ-Маркет» благодійні шоколад і чай вартістю 7 і 5 гривень відповідно. А в самому торговому залі були розміщені товари партнерів акції, по 50 копійок від продажу яких також перераховувалися на допомогу дітям – підопічним фонду «Таблеточки». До акції приєдналися співачка Оля Полякова та її колега DZIDZIO. Обличчя зірок прикрасили упаковки благодійного шоколаду і чаю.

«Таблеточки» – благодійний фонд, який з 2011 року допомагає онкохворим дітям в Україні. Щомісяця під опікою фонду перебуває 400 дітей і 21 онковідділення по всій Україні. За час роботи фонду адресну допомогу отримали більше 5000 родин.

Благодійна організація «Всеукраїнський благодійний фонд АТБ» заснована у 2017 році. Головною метою діяльності фонду є всебічна підтримка та допомога різноманітним верствам населення: воїнам АТО та їхнім родинам, вимушеним переселенцям, пенсіонерам, людям з інвалідністю, багатодітним сім'ям, дітям, які потребують термінового лікування. За час роботи фонду було проведено декілька всеукраїнських благодійних програм: «Дерево життя», «Благодій» тощо, – спрямованих на цільову підтримку та допомогу дитячим лікувальним закладам України. В рамках реалізації цих програм обласним дитячим лікарням фонд передав сучасне медичне обладнання та необхідні витратні матеріали на суму понад 7 мільйонів гривень.